• برای اینکه بتوانید جسم و روانی سالم داشته باشید داشتن فعالیت بدنی منظم بسیار مهم است. فعالیت بدنی منظم می‌تواند شما را در برابر بیماری‌های جدی مانند چاقی، بیماری‌های قلبی، سرطان‌ها، بیماری‌های روانی و دیابت محافظت کند. دوچرخه‌سواری یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش خطر ابتلا به مشکلات سلامتی ناشی از یک سبک زندگی بی‌تحرک است.

    دوچرخه‌سواری ورزشی بسیار سالم و مفرح است که هر گروه سنی، از کودکان و نوجوانان گرفته تا بزرگ‌سالان می‌توانند از آن لذت ببرند. همچنین این ورزش دوست‌دار محیط زیست است چرا که کمترین میزان آلایندگی را برای طبیعت، در بین تمامی وسایل نقلیه به همراه دارد. به‌صورت کلی ماهیت دوچرخه به‌دلیل سازگاری و نوع استفاده‌ی آن با طبیعت گره خورده است.

    استفاده از دوچرخه به‌ عنوان وسیله‌ای جهت رفت‌وآمد از خانه تا محل کار؛ ترکیبی بسیار عالی برای ورزش منظم و انجام کارهای روزانه است. پیش‌بینی‌ای کلی برای استفاده از دوچرخه در جهان وجود دارد که گفته می‌شود روزانه یک میلیارد نفر برای حمل‌ونقل و یا ورزش و تفریح از دوچرخه استفاده می‌کنند که این نشان‌دهنده‌ی محبوبیت این وسیله است.

  • دوچرخه‌های کوهستان تا سال‌های زیادی از چرخ‌های 26 اینچی استفاده می‌کردند. اما در دهۀ گذشته، شرکت‌های سازندۀ دوچرخه، سایز جدید 29 اینچ و بعد از آن، سایز 27٫5 اینچ را نیز تولید و به بازار عرضه کردند. به‌تدریج، استاندارد 26 اینچی جای خود را به استانداردهای جدید 27٫5 و 29 داد.

    هر کدام از این استانداردها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این مبحث به آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید با آگاهی بیشتر، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید