دوچرخه‌های کوهستان تا سال‌های زیادی از چرخ‌های 26 اینچی استفاده می‌کردند. اما در دهۀ گذشته، شرکت‌های سازندۀ دوچرخه، سایز جدید 29 اینچ و بعد از آن، سایز 27٫5 اینچ را نیز تولید و به بازار عرضه کردند. به‌تدریج، استاندارد 26 اینچی جای خود را به استانداردهای جدید 27٫5 و 29 داد.

هر کدام از این استانداردها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این مبحث به آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید با آگاهی بیشتر، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.


تفاوت چرخ‌های 26 ، 27٫5 و 29:

 

دوچرخه‌های کوهستان تا سال‌های زیادی از چرخ‌های 26 اینچی استفاده می‌کردند. اما در دهۀ گذشته، شرکت‌های سازندۀ دوچرخه، سایز جدید 29 اینچ و بعد از آن، سایز 27٫5 اینچ را نیز تولید و به بازار عرضه کردند. به‌تدریج، استاندارد 26 اینچی جای خود را به استانداردهای جدید 27٫5 و 29 داد.

هر کدام از این استانداردها، مزایا و معایب خاص خود را دارند که در این مبحث به آنها خواهیم پرداخت تا بتوانید با آگاهی بیشتر، انتخاب مناسب‌تری داشته باشید.

تفاوت چرخ‌های 26، 27.5 و 29

قطر بزرگ طوقه به معنای کاهش زاویۀ حمله (زوایه‌ای که یک شئ مدوّر با یک جسم چهارگوش می‌سازد) است؛ به این ترتیب، اگر زاویۀ برخورد یک چرخ 26 اینچی X  درجه باشد، این زاویه برای یک چرخ 27٫5 اینچی، معادل X-4  درجه و برای یک چرخ 29 اینچی، معادل X-6  درجه است. در اینجا زاویۀ کوچک‌تر، بهتر است؛ به ‌همین دلیل، چرخ 5/27 اینچی این مزیّت را نسبت به 26 اینچی دارد و چرخ 29 اینچی نیز، این مزیّت را به هر دو مدل 26 و 27٫5 اینچی دارد؛ پس در این آزمون، چرخ 29 اینچی برتر است.

تفاوت چرخ‌های 26، 27.5 و 29 در قطرهای مختلف

 

وزن چرخ و تأثیر آن بر شتاب‌گیری:

وزن چرخ، لاستیک و تیوپ داخلی چرخ 27٫5  اینچی، 5% بیشتر از یک مجموعه چرخ 26 اینچی با ساختاری یکسان است. این در حالی است که وزن یک مجموعه چرخ 29 اینچی، 12% سنگین‌تر است. این تنها اضافه ‌وزن چرخ‌های عقب و جلوست. اضافه وزن بدنۀ دوچرخه و دو شاخ را نیز باید حساب کرد که برای جا ‌دادن چرخ بزرگ‌تر خود، آنها نیز باید بزرگ‌تر باشند.

وزن چرخ و تأثیر آن بر شتاب‌گیری

قطر بزرگ طوقه، باعث سطح تماس بیشتر لاستیک با زمین می‌شود و سطح تماس بیشتر، به معنای کنترل بهتر خواهد بود. یک سطح تماس بزرگ‌تر، به‌ معنای کشش بهتر نیز هست که باعث بهبود هدایت در پیچ‌ها می‌شود. کنترل طوقۀ 29 اینچی به مراتب از 27٫5 اینچی و 27٫5 اینچی از 26 اینچی بهتر است.

وزن چرخ و تأثیر آن بر شتاب‌گیری در قطرهای مختلف

 

مدل 26 اینچی:

محاسن: مدل 26 اینچی در مسیرهایی با شیب سربالایی تند و پلّه‌ای کوچک، بسیار خوب عمل کرده و از انرژی جنبشی خوبی برخوردار است؛ به این معنی که از پس شوک‌های لحظه‌ای به خوبی بر می‌آید.

معایب: در پایین‌آمدن از سراشیبی‌ها کمی ترسناک است و کنترل ضعیفی دارد؛ مخصوصاً بعد از آنکه با مدل‌های 27٫5 و 29 اینچی تجربۀ سواری داشته باشید؛ همچنین، در مسیر‌های کفی به انرژی بیشتری برای نگاه‌داشتن سرعت نیاز دارید.

مدل 27٫5 اینچی:

محاسن: دوچرخۀ 27٫5 اینچی نسبت به 29 اینچی چابک‌تر است و از این نظر، به مدل 26 اینچی نزدیک‌تر‌ است تا 29 اینچی؛ اما دوچرخه‌سوار مجبور نیست تا با آن به همان ‌سختی تلاش کند. می‌توانید با مدل 27٫5 اینچی در طول مسیر، استارت‌ و شوک‌های وقفه‌ای خوبی داشته باشید و وقتی به‌ سراشیبی می‌رسید، دیگر نیازی نیست که نگران بخش‌های ناهموار و سخت آن باشید. چرخ‌های 27٫5 اینچی به‌خوبی شما را از این مسیرها عبور می‌دهند و در مسیرهای سرپایینی نیز، کنترل آنها از مدل 26 اینچی بسیار بهتر و راحت‌تر است.

معایب: دقیقاً نمی‌توان از دوچرخه‌سواری با این مدل، نتیجۀ منفی گرفت. هدایت مدل 27٫5 اینچی به ‌اندازۀ مدل 26 اینچی سریع نیست؛ در ضمن، این مدل به نرمی مدل 29 اینچی از بخش‌های ناهموار و سخت عبور نمی‌کند؛ اما باز هم تفاوت آنقدرها نیست که این مدل در برابر مدل 29 اینچی شکست بخورد؛ در واقع مدل 27٫5 اینچی، مابین دو مدل دیگر است.

 

مدل 29 اینچی:

محاسن: چرخ‌های بزرگ‌تر‌ مدل 29 اینچی برای پایین‌آمدن از سرپایینی‌ها بسیار عالی هستند. این چرخ‌ها به‌خوبی از مسیرهای ناهموار عبور می‌کنند و کمک می‌کنند تا در زمان عبور از مسیرهای سنگلاخ آرام باشید و برای حفظ کنترل، به کمترین میزان واکنش بدن نیاز داشته باشید. زمانی هم که به سرعت رسیدید، این چرخ‌های بزرگ‌تر، انرژی جنبشی را به‌خوبی حفظ می‌کنند تا راحت‌تر بتوانید سرعت را حفظ کنید.

معایب: رسیدن به سرعت مناسب برای ایجاد انرژی جنبشی -که در بالا گفته شد- مشکل است. وزن یک مدل 29 اینچی از مدل‌های 26 و 5/27 بیشتر است؛ همچنین، صعود از شیب‌های تند و یا استارت‌های مجدّد نیز برای حرکت مشکل است. چرخ‌های بزرگ 29 اینچی به اندازۀ دو مدل 26 و 27٫5 جوابگوی شوک‌ها و استارت‌های مجدّد نیستند و برای این کار به تلاش زیادی نیاز دارند. شتاب‌گیری آنها نیز به اندازۀ مدل‌های 26 و 5/27 اینچی نیست.

 

نتیجه‌گیری:

می‌توان گفت که دوچرخۀ 27٫5 اینچی، تطبیق‌پذیرترین گزینه در بین سه مدل مورد آزمایش است. این دوچرخه در سربالایی‌های تند یا پس از یک اشتباه سرعت‌گیر، خیلی زود فاصلۀ خود را با مدل 29 اینچی افزایش می‌دهد؛ سپس در سمت دیگر خود، کوهستان و در مسیر پایین‌آمدن نیز، مدل 26 اینچی را پشت سر می‌گذارد. همۀ این عملکردها در حالی تأمین می‌شوند که دوچرخه، یک سواری ارتجاعی و قابل انعطاف را فراهم می کند.

  • این مدل برای چه کسانی مناسب است؟ شاید مدل 27٫5 اینچی، معقول‌ترین انتخاب برای شما باشد.
  • مقام دوم: اگر در مسیرهایی کاملاً باز سواری می‌کنید که احتمالاً چندین بار در طول آنها غافلگیر می‌شوید، استفاده از چرخ‌های بزرگ‌تر از مدل 27٫5 اینچی، چند مزیّت برای شما خواهد داشت. مدل 29 اینچی در پایین‌آمدن از سراشیبی‌ها نیز، یک برتری بر مدل 27٫5 اینچی دارد؛ اما این برتری نمی‌تواند آنچه را که مدل 5/27 اینچی در هنگام صعود ارائه می‌دهد، جبران نماید.
  • این مدل برای چه کسانی مناسب است؟ دوچرخۀ 29 اینچی، انرژی جنبشی را به‌خوبی حفظ می‌کند؛ بنابراین، مدل 29 اینچی برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای پر قدرت که توان بالایی دارند و می‌توانند سرعت خود را در مسیرهای مختلف حفظ کنند، گزینۀ بسیار مناسبی است.
  • مقام سوم: به ‌نظر می‌رسد که سبک‌ترین مدلِ گروه، مدل 26 اینچی است که می‌تواند در دستان یک دوچرخه‌سوار با تجربه، رقیب خود را از نظر شتاب‌گیری و برش مسیر مغلوب نماید؛ اما این مدل به دلیل داشتن چرخ‌های کوچک قادر نیست تا انرژی جنبشی خود را به‌خوبی حفظ کند؛ همچنین در پایین‌آمدن از سراشیبی‌های تند عملکرد خوبی ندارد.
  • این مدل برای چه کسانی مناسب است؟ اگر قصد دارید که به صورت روزمرّه از دوچرخه استفاده کنید، مدل 26 اینچی می‌تواند گزینۀ مناسبی باشد؛ ولی اگر تصمیم دارید که به صورتی جد‌ی‌تر از دوچرخه استفاده کنید، گزینه‌های 27٫5 و 29 اینچی به شما پیشنهاد میشود
ورود/ثبت نام
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید

رمز عبور خود را وارد نمایید
کد یکبار رمز خود را وارد کنید
شماره موبایل یا پست الکترونیک خود را وارد کنید
لطفا کد یکبار رمز ارسال شده به ایمیل یا موبایل خود را وارد کنید
شما قبلا وارد شده اید